Strong Mind
Strong Body
Strong People

Silná MYSEĽ - Silné TELO - Silní ĽUDIA. Silná myseľ pomáha budovať silné telo, rovnako ako silné telo dokáže budovať silnú myseľ. Ľudia so silnou mysľou a silným telom majú väčšiu šancu zvládať nástrahy života a byť zdraví.

Zisti čomu verím

Zdravie

Zdravie je základom mojej filozofie. V dobe, v ktorej nám nadmiera pohodlia postupne nahlodáva zdravie, prináša do nášho života bolesti chrbtice, civilizačné choroby ako cukrovka, infarkt a pod. je zmena postoja k nášmu zdraviu kľúčová.

Výstup zo zóny pohodlia a návrat našich prirodzených schopností a zručností či zvýšenie fyzickej a psychickej odolnosti sa stáva v dnešnej dobe otázkou prežitia, a tak aj prioritou môjho postoja voči mojim žiakom.

 

Sila má vyšší účel!

“Môžete byť kýmkoľvek chcete. Bojovníkom. Športovcom. Odolným človekom, pripraveným zvládnuť každú prekážku. Ale najskôr musíte byť silní!” StrongFirst

“Sila má vyšší účel” je jedným so základných prvkov akéhosi etického kódexu medzinárodnej školy sily StrongFirst, s ktorým sa plne stotožňujem, a ktorý je ďalším pevným pilierom mojej filozofie. Silu nevnímam iba ako zručnosť športovca či ako nevyhnutný základ pre v podstate všetky športové odvetvia. Vnímam ju ako ochranné “brnenie”, ktoré nám dáva evolučnú výhodu prežiť nástrahy života. Ako po fyzickej, tak po psychickej stránke, kedže samotná práca na sile zoceľuje telo aj myseľ človeka.

 

Sila podľa StrongFirst

Ak chcete o sile z pohľadu StrongFirst zistiť viac, prečítajte si tento článok na ich blogu - Sila má vyšší účel.

Čomu verí Michal Lakatoš

Neexistuje vývoj bez toho, aby došlo k opusteniu komfortnej zóny (jedna z kľúčových myšlienok z mojich pravidelných konzultácii s mentálnym coachom Radkom Šefčíkom).

Žijeme v dobe blahobytu. Byty a domy sú prekúrené, v autách, autobusoch, či vlakoch máme klimatizácie. Jedla je prebytok. Ďaleko viac, než spotrebujeme a potrebujeme. Máme sa v mnohých oblastiach života tak dobre, až sme si na to rýchlo zvykli a stratili nad tým kontrolu. Vysoké percento populácie trpí obezitou, cukrovkou, či inými tzv civilizačnými chorobami. Máme tu epidémiu bolesti chrbtice. Na infarkt dnes zomierajú mladí ľudia po tridsiatke. Stačí malá zmena počasia a naše deti aj my sami sme okamžite chorí. Získali sme pohodlie, no stratili sme odolnosť.

Činky v posilňovniach nahradili stroje vo fitkách a tvrdých chlapov, ktorí porážali železo nahradili mäkkí chlapci s tvrdými anabolickými steroidmi, ktorými sa kŕčovito snažia zamaskovať svoju slabosť, nezrelosť a netrpezlivosť. Pohodlnosť zasiahla aj tu. Už nevydržíme roky na sebe tvrdo pracovať. Výsledky chceme hneď a to v luxusnej kvalite. Radšej si priplatíme za chémiu akoby sme mali ‘’gule’’ roky tvrdo makať.

8 či 12 hodín sedenia v práci kompenzujeme sedením na strojoch vo fitkách a ani nám to nepripadá zvláštne. Aby toho nebolo málo, nezriedka vidím ako dieťa čaká svojho rodiča sediac na voľnom stroji a ťukajúc do tabletu, alebo mobilu. ‘’Normálne’’, veď dnes je taká doba, ospravedlňujeme túto absurditu.

"Dievčatá v osemdesiatych rokoch behali rýchlejšie ako dnešní chlapci v tom istom veku. V dvanásťminútových behoch zabehli dievčatá pred tridsiatimi rokmi o nejakých stotridsať metrov viac, než dnešní chlapci."(Viktor Bielik)

 

"Ku každému jednému mladému hokejistovi, ktorý dnes hrá v prestížnom mládežníckom klube, by sme podľa niekdajších tabuliek museli napísať, že je netrénovaný." (Viktor Bielik)

"V Čechách sa denne stanú 4 samovraždy z toho cca 60% páchajú deti vo veku medzi 14-19 rokom života." (Marián Jelínek - seminár strach ako energia)

"Je skutočne dnešná doba tak stresujúca a náročná, alebo sme skôr my tak precitlivelí?" (Marián Jelínek - seminár Strach ako energia)

Verím, že v predchádzajúcich riadkoch som dostatočne objasnil dôvody mojej filozofie a smerovania mojich profesijných aktivít.

Pomôcť ľuďom pri rozumnom, kontrolovanom a pravidelnom výstupe z komfortnej zóny. Pomôcť ľuďom znovuobjaviť ich schopnosti a zručnosti ako sú odolnosť organizmu voči poveternostným vplyvom, chorobám, psychická odolnosť voči stresu, silu, pevné a zdravé telo bez bolesti s dobrou kondíciou. Pripraviť pohybový aparát pre jeho základné zdravé fungovanie, ale aj pre špecifickú športovú činnosť.

Mojou špecializáciou je kettlebell. 300 rokov starý symbol sily, mužnosti a poctivého tréningu. Ruská zbraň proti slabosti schopná páliť tuky, budovať svaly, nepriestrelný chrbát, pevný zadok, či funkčnú silu.

Čo o mne hovoria klienti?