Články, rozhovory, reporty

Na mojom blogu nájdeš užitočné informácie z oblasti pohybu, tréningu a výživy. Tiež sa viac dozvieš o mne a mojej práci a spoznáš rôznych zaujímavých ľudí, ktorých predstavujem v rozhovoroch.

Začítaj sa

Štíhla, silná a zdravá. Stálo to za to.

1. júla 2018 v Uncategorized

Jarka Lukáčová – Moja Trvalá Premena

Rozhodnúť sa pre zmenu je prvý a veľmi dôležitý krok. No rovnako dôležité je poznať správnu cestu a vytrvať na nej až do vtedy, kým dosiahneme svoj cieľ. Poznať územie cez ktoré povedie táto cesta je nie len výhodou, ale priamo podmienkou úspešného zvládnutia kompletnej premeny.

Program Trvalá Premena pozná mapu územia, ktoré musíš prejsť, pozná prekážky, ktoré Ťa na nej čakajú, má vopred pripúravené riešenia na zvládnutie týchto prekážok.

Tvoja voľba, Tvoja zodpovednosť

No nech je už program akokoľvek dobre pripravený na všetky zákutia a pasce, ktoré Ťa na ceste čakajú, Tvoju úlohu a zodpovednosť v ňom nemôže a nikdy nikto nebude suplovať za Teba.

Program Ti má pomôcť, no nespoliehaj sa na to, že je to akási zázračná tabletka, ktorú si zaplatíš, užiješ ju a o pár týždňov nastane zmena, ktorá už pretrvá navždy.

Každý boj na ceste za svojou Trvalou Premenou musíš vybojovať sama / sám. Výrazne Ti pomôže systém a najmä v začiatkoch aj ja osobne. No ak máš z programu odísť do života po všetkých stránkach silná a skutočne sebavedomá osobnosť, tak práve pravidelné súboje s prekážkami a so sebou samým budú to, čo Ti bude v budúcnosti dodávať pravú silu a na čo budú všetci, ku ktorým sa Tvoj príbeh dostane s pravým rešpektom pozerať.

Jarka zobrala svoju premenu vážne a aj keď prvé pozitíva tohoto svojho rozhodnutia pocítila už krátko po naštartovaní a tiež v priebehu programu, to najväčie víťazstvo dozrievalo postupne. Dnes má už Jarka vedomosti, zručnosti a návyky, ktoré by sme mohli nazvať certifikátom, potvrdzujúcim úspešné ukončenie programu Trvalá Premena. Sme naďalej v kontakte, konzultujeme najmä jej tréningy, no ostatné už Jarka zvláda s prehľadom sama. Veľkú oporu má od začiatku aj u svojho manžela Jožka, ktorý má obrovský kus zásluhy na každom úspechu na tejto ceste.

Jarka svojimi slovami

‘’K športu som mala vždy blízko. Z tých najobľúbenejších to bol určite bicyklovanie, lyžovanie, behanie, posilňovanie,… . ,,

‘’Po tridsiatke prišla rodinka, dve deti… . Čas – ten môj, iba pre seba – mi bol veľmi vzácny a najradšej som ho trávila (a trávim dodnes) športom. Už to nie sú celodenné „cyklotúry“ ale približne hodinové tréningy v gym-e. Od samého začiatku mi tento typ cvičenia „sadol“. Vnímam ho ako obrovský prínos a to nielen vo veci redukcie hmotnosti po dvoch pôrodoch (cca -14 kg tuku).,, 

‘’Pozrieť sa vzad takmer dva roky späť a vybrať niekoľko „najväčších“ radostí, ktoré mi tento typ cvičenia vnieslo do života, je pre mňa tak trochu až neuveriteľné…’’

* postupný nárast sily (ten ma vie milo potešiť a prekvapiť stále)

* postupne som si uvedomila, že vlastne nepoznám bežné bolesti chrbta, šije, rúk a všetkého, na čo sa najmä mamky zvyknú sťažovať. V čase, keď som sa venovala iným športom som často vyhľadávala najmä masáže chrbta a šije v domnienke, že ma zbavia bolesti…áno, na krátky čas sa mi uľavilo… príčina mi však unikala… v súčasnosti tieto služby už vôbec nevyužívam pretože nemám pocit, že ich potrebujem.

* úprava jedálnička spolu s nastavenými tréningami priniesli výsledky, ktoré výrazne zasiahli do oblasti môjho zdravia. Niekoľko rokov bol u mňa prítomný HPV vírus vrátane vysokorizikových typov. 

‘’V súvislosti s tým som tiež podstúpila malý operačný zákrok – konizáciu krčka maternice. 

Bolo mi vysvetlené, že môj imunitný systém si s týmto vírusom pravdepodobne už neporadí a bude potrebné častejšie sledovanie stavu. K tomu všetkému ma trápila aj endometrióza, ktorá mi tiež komplikovala „pár dní“ v mesiaci. 

Prognóza do budúcnosti skôr poukazovala na operačný zákrok a liečbu na báze hormónov. Postupné pravidelné kontroly (už v čase, kedy som cvičila pod dohľadom Michala Lakatoša) však indikovali zlepšovanie stavu. 

Pred niekoľkými mesiacmi môj ošetrujúci lekár označil môj stav za „malý zázrak“. V rozhovore s ním som sa utvrdila v tom, že kombinácia vhodnej stravy, pohybu ale tiež vnútornej sily urobili so mňa „zdravú ženu“. Ja k tomu ešte s radosťou a úsmevom pridávam, že aj „silnú“. Presne tak sa cítim… .

Michal nie je tréner, ktorý napíše plán, odvedie cvičenca od jedného stroja k druhému a vypočíta kalórie, ktoré si môžem dovoliť prijať. Michal má plán v hlave a dokáže ho premietnuť do výsledkov, ktoré ma vždy potešili a niekedy aj príjemne zaskočili. 

 Ku každej rade od neho som pristupovala zodpovedne (aspoň tak to vnímam ja) a vždy som sa snažila o dodržanie všetkých odporúčaní. A hoci to bol najmä v prvom roku tak trochu boj (výsledky najmä pri redukcii tuku sa nedostavovali raketovým tempom), nikdy som mu neprestala veriť a dôverovať, že sa nám spolu podarí dotiahnuť to k želanému výsledku.

… a za toto všetko som Ti Miško veľmi vďačná,,                           

          

Silu, ktorú potrebuješ pre úspešné zvládnutie vlastnej premeny nenájdeš v žiadnych tabletkách ani práškoch. Nájdeš ju v sebe, keď urobíš prvé kroky zo svojej komfortnej zóny.

Program bude pre Teba fungovať, ak Ty budeš fungovať v programe.

Ak Ťa zaujíma čím je program Trvalá Premena unikátny a aké sú podmienky pre možnosť jeho absolvovania, kontaktuj ma na info.mojosobnytrener@gmail.com, alebo 0918 601 777.  Michal Lakatoš                  

Objav v sebe skrytú silu – opusti svoju zónu pohodlia

10. decembra 2017 v Poctivé premeny

Maroš, Števka, Michal a v pozadí ĽadoBorci Vranov n/T

Doba pohodlia nás oslabuje. Prekúrené byty, klimatizácia v aute, byte, v práci, teplá voda je samozrejmosť, potravín nadbytok, technológie na každom kroku už aj v detských rukách. Takto by som mohol pokračovať a vymenovávať všetky oblasti v ktorých sme si my ľudia dokázali uľahčiť náš život. Je to zlé? To iste nie. Technológie a všetko, co nám pomáha lepšie zvládať prácu, vzdelávanie sa, bezpečnosť, či iné oblasti sú v poriadku. Aj tu platí známe pravidlo fungujúce vo výžive “Dávka robí jed”.

Pokračuj v čítaní »

Izo Daniš – Moja cesta

1. októbra 2017 v Rozhovory

Izo Daniš a jeho premena

Moment, keď som si povedal…dosť !

Cesta, ktorú som doteraz prešiel bola plná emócií, víťazstiev, pádov, odriekania, frustrácie i šťastia. Snažím sa utriediť si svoje myšlienky a preto píšem. Nie som z tých, ktorý zdieľa svoje súkromie prostredníctvom sociálnych sietí, ale tentoraz je to spôsob ako povedať /takto verejne/, zopár ľuďom …Ďakujem.

Pokračuj v čítaní »

Čo na blogu nájdeš?

Spoznaj ma lepšie

Viac o mne, o mojej filozofii a o mojej práci zistíš na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Youtube.

Facebook Komunita

Získaj prehľad o mojom svete. Sleduj odborné príspevky, reporty a inšpirácie. Pýtaj sa na otázky, ktoré ťa zaujímajú.

SLEDUJ MA NA FACEBOOKU

Instagram

Sleduj moje fotografické reporty z bežného pracovného dňa, ale aj z mojich ciest na konferencie a iné domáce a zahraničné udalosti.

INŠPIRUJ SA NA INSTAGRAME

Youtube

Odoberaj videá z môjho Youtube kanála. Získaj prehľad o správnej technike cvičení, spoznaj moju filozofiu a nahliadni do môjho tréningového procesu

ODOBERAJ VIDEÁ z YOUTUBE