“U Tiffanyho” v Michalovciach

S Ivkou sa poznáme z výživového kurzu, ktorý sme spoločne absolvovali. Krátko na to začala Ivka u mňa trénovať. Už v tom čase som vedel o nejakom projekte reštaurácie alebo donášky zdravých a chutných jedál, ale priznám sa, že vzhľadom k tomu, že sa to celé odohrávalo v Michalovciach, nevenoval som tomu takú pozornosť.

Dnes, ale stojí reštaurácia U Tiffanyho pevne na svojich nohách a mňa zaujíma všetko, čo s ňou súvisí. V tomto rozhovore nájdete množstvo zaujímavých informácii o tomto zrealizovanom projekte a možno aj vás presvedčia, aby ste reštauráciu v blízkej dobe navštívili.

Ivka, aký vzťah máš k zdravej výžive? Ako si sa k tomu dostala?
Môj vzťah k zdravej výžive? JE to moja srdcovka, baví ma vymýšľať nové recepty nech ľudia vidia, že čo je zdravé môže byť aj chutné.

Zdravé a chutné jedlo "U Tiffaniho"

Zdravé a chutné jedlo “U Tiffaniho”

Znamená to, že vlastníš reštauráciu aj to, že sama rada varíš?
Jasné, že rada varím a vymýšľam nové recepty. Mám tu česť mať v tíme ľudí, ktorí sú kreatívni a idú so mnou do nových výziev.

Kedy sa zrodil nápad reštaurácie so zdravou výživou? Čo Ťa inšpirovalo?
V prvom kroku to bola firma, kde sme varili len krabičkovú diétu. Vedela som tam nakombinovať jedlá, ktoré boli aj efektívne aj zdravé, len som tam videla hendicept, keď sa jedlo vychladilo, strácalo na pôžitku z jedenia.

Aká bola cesta od nápadu k “živej” reštaurácii??
Už pred 8 rokmi som mala urobený projekt, ktorý sa zaoberal zdravým jedlom, síce bol trochu ináč koncipovaný, no názov U Tiffanyho bol už vtedy, dokonca farby interiéru som dodržala.

U Tiffanyho

U Tiffanyho

Ako by si charakterizovala svoju reštauráciu? Čím je zaujímavá?
Môj podnik je podnik, ktorý má dušu. Ide mi o harmóniu tela a duše. Čím je zaujímavá? NO je najlepšia, má energiu, má víziu, má vyšší zmysel.

Káva U Tiffanyho

Káva U Tiffanyho

Spájš nejakým spôsobom výživové poradenstvo s projektom tejto reštaurácie?
Áno, poskytujem aj služby výživového poradenstva pre zákazníkov, jednak využívam vedomosti aj v koncipovaní jedálničkov.
Aj teraz v reštaurácii robíme aj celodennú vyváženú stravu pre klientov, ide o 5chodové menu, kde dohliadame na vyváženosť stravy a kvalitné suroviny. Veľkým benefitom pre klientov je, že sa im niekto iný postará o prípravu vyváženého jedla a ušetria tak kopu času stráveného prípravou jedla. Jedlo vozíme do okolitých miest ako Humenné, Vranov nad Topľou, Trebišov.

Zdravé a chutné jedlá až ku vám domov

Zdravé a chutné jedlá až ku vám domov

Inšpiruješ sa pri výbere jedál aj nejakým z popuárnych výživových smerov?
Jedálničky sa snažím robiť ta, aby si vybralo veľa ľudí. Ja zastávam názor, že každí nech si vyberie smer, ktorý mu vyhovuje, chutí a cíti ok.

Zdravé a chutné jedlo

Zdravé a chutné jedlo

A čo Tvoj životný štýl? Vedieš reštauráciu, čo si určite vyžaduje extrémne nasadenie a celého človeka.

Musím priznať, že posledné obdobie bolo pre mňa dosť náročné. V priebehu dvoch rokov rozbiehať dve firmy od úplných základov, je dosť zaujímavé. Hlavne, že vieme kadiaľ vedie cesta.
Zistila som, že niekedy si človek musí určiť hranice „od – do“. Jednou z mojich vlastností je moja dosť silná orientácia na cieľ, a niekedy je dobré vedieť kde sú hranice.

Stíhaš sa venovať sama sebe?
Je to teraz náročnejšie, no viem, že je to dočasné a už teraz sa teším, keď sa vrátim 100% ku svojmu štandardu.

Aké pohybové aktivity aktuálne využívaš?
Momentálne je to obmedzené, keďže som v práci 12-13 hodín denne, no čas kedy si môžem užiť pohyb je ráno do 6tej do 7mej, nakopnem sa a idem celý deň. Momentále chodím behať.

Podľahnete pokušeniu?

Podľahnete pokušeniu?

Využívaš niečo zo zručností, ktoré si sa naučila pri našich spoločných tréningoch?
Plánujem si oživiť zručnosti, ktoré som sa pri Tebe učila. Výhodu vidím v efektívne za krátky čas a ja potrebujem striedať aktivity. Už teraz sa teším.

Ďakujem Ti za rozhovor Ivka a želám Tebe aj reštaurácií U Tiffanyho veľa spokojných a zdravých stravníkov. Vidíme sa opäť raz u Teba v reštaurácii, alebo u mňa v gyme. ?