V sérii článkov Poctivé premeny ti prezradím všetky dôležité informácie o tom, čo by si mal urobiť predtým ako sa rozhodneš začať s tou svojou. Ak si odhodlaný začať s vlastnou premenou už dnes, v tomto článku nájdeš niekoľko úvodných informácií ako na to.

Aj ty máš pocit, že začínaš každý rok znova a znova?

Marec, apríl, máj, panika, zima sa skončila, blíži sa leto ak vôbec môžeme hovoriť o tom, že bola zima a my si náhle spomenieme, že „potrebujeme“ okamžite riešiť „telo do plaviek“.

Asi tak 6 – 9 mesiacov, ak nie rokov sme na zmysluplný pohyb a životosprávu pozabudli, no už prvé marcové lúče slnka nás prebudia ako medveďa zo zimného spánku a my chceme okamžite a čo najrýchlejšie pripraviť naše telo „do plaviek“.

Je sympatické a chvályhodné, že chceme so sebou niečo robiť.

Úmysel je jednoznačne pozitívny.

Samotný úmysel nám ale ešte nemôže stačiť na to, aby sme svoj cieľ dosiahli, aby sme ho dosiahli včas, samozrejme bez zdravotných komplikácií a navyše, aby sme sa z neho netešili iba pár týždňov a potom znova zvyšok roka nariekali, skrývali sa do zoštíhľujúcich šiat a trpeli bolesťami kĺbov a chrbtice.

Poctivé premeny musí byť v prvom rade poctivé

V nasledujúcich týždňoch sa vám pokúsim zrozumiteľne priblížiť tie najpodstatnejšie pravidlá, ktoré by mala vaša premena spĺňať, aby bola efektívna, splnila svoj cieľ a priniesla dlhodobý výsledok. Jednoducho, aby bola radšej poctivá, dlhodobá, ako extrémna a krátka, často s trvalými následkami na zdraví.

Povieme si všetko, aj to, čo možno nechcete, ale mali by ste počuť, aby ste stále neopakovali rovnaké chyby, ktoré vás každým rokom vrátia na začiatok.

Akýmkoľvek radám a odporúčaniam však musí predchádzať ten najpodstatnejší krok zo všetkých.

Musíš sa Ty sám/sama naozaj pevne rozhodnúť.

Poctivá premena sa začína tým, že naozaj chceš a nie si iba želáš (inšpiruj sa poctivou premenou Majky Mužíkovej).

Otázky, na ktoré spolu nájdeme odpovede

  • Kedy je najlepšie začať?
  • Ako najlepšie začať v mojej situácii? (vek, zranenie, dlhodobá nečinnosť, bývalý športovec, pracovne vyťažený, pod stresom a pod…)
  • Potrebujem upraviť stravu? Ako presne?
  • Som chorý, čo teraz? Bol som chorý, kedy začať?
  • Potrebujem trénera? Čo je jeho úlohou a čo už nie?
  • Čo dokážeme ovplyvniť a čo určite nie?
  • Ktoré spaľovače tuku fungujú a ktoré vám „spália“ akurát peniaze, ktoré za ne vyhodíte?

Páčil sa ti tento článok? Prečítaj si aj niektorý z ďalších článkov tejto série: